Zdrowych i ciepłych, wypełnionych radością Świąt Wielkiej Nocy oraz nadziei i odpoczynku od codziennych trosk życzy OW SARP.
Zdrowych i ciepłych, wypełnionych radością Świąt Wielkiej Nocy oraz nadziei i odpoczynku od codziennych trosk życzy OW SARP.
W dniu 21 marca 2024 roku odbył się uroczysty wernisaż wystawy Prac Dyplomowych Inżynierskich, wykonanych na kierunku Architektura Krajobrazu na SGGW w roku akademickim 2023/2024. Organizatorem wystawy jest Katedra Sztuki Krajobrazu z Instytutu Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a jej kuratorem dr inż. arch. kraj. Ewa Kosiacka-Beck.
Patronami honorowymi wystawy jest Oddział Warszawski SARP i działająca w nim Sekcja Architektury Krajobrazu oraz Agencja Promocji Zieleni.
Spotkanie prowadziła dr inż. Ewa Kosiacka-Beck – kurator wystawy. Podczas wernisażu zabrała głos dr hab. inż. Anna Baryła – Prodziekan kierunku Architektura Krajobrazu na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz przedstawiciele Patronów honorowych wystawy, którzy po raz drugi przyznali nagrody oraz wyróżnienie dla najlepszych prac dyplomowych zaprezentowanych na wystawie. [ więcej ]
21 marca 2024 roku w Technikum Architektoniczno-Budowlanym im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania laureatów etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Tak jak w latach ubiegłych OW SARP znalazł się wśród patronów tej prestiżowej rywalizacji, a także ufundował nagrody.
Podczas wydarzenia OW SARP reprezentowali: Prezes Zarządu OW SARP – arch. Piotr Bujnowski oraz arch. Daniel Frąc, koordynator współpracy OW SARP/TAB. [ więcej ]
Informujemy o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń prac zgodnie z wytycznymi w Regulaminie 60. edycji DOROCZNEJ NAGRODY STOWARZYSZENIA ARCHITEKTÓW POLSKICH im. ZBYSZKA ZAWISTOWSKIEGO – DYPLOM ROKU 2024.
Wybór prac odbywa się w trzech etapach. Zgłaszanie prac do Nagrody jest możliwe tylko na Etapie 1 – bezpośrednio do Komisji Kwalifikacyjnej OW SARP. [ więcej ]
15 i 16 maja 2024 w EXPO XXI codziennie od godziny 12:00 do 19:00 odbędą się targi skierowane do architektów i projektantów wnętrz, którego mamy przyjemność być Partnerem!
W dniu 11 kwietnia 2024 r. (czwartek) zapraszamy na VI spotkanie z cyklu OW SARP „Awangarda myśli, awangarda krajobrazu” pn. Przyszłość „Nowej Śnieżki” – wizja profesora architekta Waldemara Wawrzyniaka.
Gościem honorowym spotkania będzie architekt Anna Wawrzyniak-Olszak, która przedstawi koncepcję utworzenia Multimedialnego Ośrodka Kultury Polskiej na Śnieżce koło Karpacza (Obserwatorium Meteorologiczne IMGW). Po prezentacji odbędzie się otwarta debata prowadzona przez kolegę Jeremiego Królikowskiego z Koła Krytyki OW SARP, prof. SGGW.
Organizatorami wydarzenia OW SARP z cyklu „Awangarda myśli, awangarda krajobrazu” są Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, Sekcja Architektury Krajobrazu i Koło Krytyki przy współpracy z Katedrą Sztuki Krajobrazu Instytutu Inżynierii Środowiska SGGW, Polskim Instytutem Studiów nad Sztuką Świata oraz Stowarzyszeniem Genius Loci.
Projekt zaproszenia na wydarzenie opracowała Ewa Rykała.
W dniu 28 lutego 2024 r. w siedzibie OW SARP odbyło się spotkanie z cyklu OW SARP AWANGARDA MYŚLI, AWANGARDA KRAJOBRAZU pt: Pejzaże wewnętrzne – twórczość Doroty Berger, artystki malarki. Gościem honorowym spotkania była Dorota Berger. Spotkanie prowadziła Koleżanka dr Ewa Kosiacką-Beck z Sekcji Architektury Krajobrazu, adiunkt z Katedrze Sztuki Krajobrazu SGGW.
Tym razem mieliśmy możliwość zapoznania się z twórczością i pracami artystki malarki Doroty Berger, reprezentującej młode pokolenie polskich twórców, uczestniczki wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, we Włoszech (Florencja) i w Czechach (Praga). Pani Dorota ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1999), w pracowni Krzysztofa Wachowiaka, aneks do dyplomu wykonała w pracowni grafiki warsztatowej Rafała Strenta.
Dorota Berger na spotkaniu w OW SARP przedstawiła swoje malarstwo oraz opowiedziała o współpracy z architektem Romanem Rutkowskim przy planach rekonstrukcji i renowacji Kaplicy na starym Cmentarzu w Sokołowsku, niedaleko Wałbrzycha. Prezentacja artystki wywołała w uczestnikach przyjazną wymianę wrażeń i myśli związanych z symboliką zaprezentowanych prac. [ więcej ]
Informujemy o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń prac zgodnie z wytycznymi w Regulaminie Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej „BDA- SARP”.
Celem Nagrody jest promocja współpracy i integracji środowiskowej młodych architektów Niemiec i Polski poprzez współzawodnictwo i dyskusję, wystawy na temat architektury oraz dzięki upowszechnieniu efektów ich działań twórczych.
Nagroda przyznawana jest za najlepszy projekt dyplomowy magisterski, którego autor/autorzy uzyskał/li w okresie przed datą zgłaszania prac do edycji bieżącej oraz w okresie całego poprzedniego roku kalendarzowego stopień magistra inżyniera architekta, a którego przedmiotem jest środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości. [ więcej ]
W dniu 21 marca (czwartek) o godz. 14:00 serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac inżynierskich wykonanych na kierunku Architektura Krajobrazu na SGGW w roku akademickim 2023/2024. Oddział Warszawski SARP i działająca w nim Sekcja Architektury Krajobrazu są patronem wystawy.
Organizatorem wystawy jest Katedra Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie. Kuratorem wystawy jest dr inż. arch. kraj. Ewa Kosiacka-Beck.
Jury Sekcji Architektury Krajobrazu OW SARP w składzie arch. kraj Magdalena Kazulo-Kleyff, arch. kraj. Katarzyna Łowicka, arch. kraj. i arch. Jacek Krych (O. SARP Katowice), po przeglądzie posterów prac studenckich, przyzna wyróżnienia najlepszym pracom. Wyniki obrad jury zostaną ogłoszone pod koniec uroczystego wernisażu wystawy.
Wystawa odbędzie się w Centrum Wodnym SGGW (parter), przy ul. J. Ciszewskiego 6.
Koło „FALENICA” przy OW SARP we współpracy z Katedrą Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którą kieruje dr hab. inż. arch. Katarzyna Pluta, prof. uczelni, w Roku Akademickim 2023/24 w ramach zajęć kursowych prowadzonych ze Studentami w semestrze I studiów II stopnia (magisterskich) pt. Projekt Urbanistyczny Centrum, zaproponowało przygotowanie opracowań studialnych o charakterze doświadczalno-dyskusyjnym pt.:
MIASTO PRZYJAZNE MIESZKAŃCOM
CENTRA LOKALNE I OSIEDLOWE
WIZJE STUDENTÓW
Informujemy, że w dniach 11-15 marca br. biuro OW SARP będzie czynne:
poniedziałek – godz. 8.00-14.00
wtorek – nieczynne
środa – godz. 8.00-14.00
czwartek – godz. 8.00-14.00
piątek – godz. 8.00-14.00
Za utrudnienia przepraszamy.