Archiwum: grudzień 2018
Zapraszamy na dyskusję pokonkursową dotyczącą wyników konkursu architektoniczno-urbanistycznego na rozbudowę i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego (zobacz wyniki).
Odbędzie się ona 15 stycznia 2019 r. (wtorek) w Sali pod Liberatorem Muzeum Powstania Warszawskiego, o godz. 18.00.
Wstęp wolny.
17 grudnia 2018 roku Władze Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich spotkały się na tradycyjnym uroczystym spotkaniu świątecznym.
Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 18 grudnia 2018 roku zmarł w wieku 93 lat architekt Waldemar Hinc długoletni członek oddziału Warszawskiego SARP
Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 28 grudnia 2018 roku o godzinie 11.00 w kościele św. Karola Boromeusza po którym nastąpi odprowadzenie trumny do grobu rodzinnego.
[ więcej ]
13 grudnia 2018 r. w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury odbyły się warsztaty o akustyce w architekturze Usłyszeć architekturę. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z warsztatów.
Odpowiednia akustyka w pomieszczeniu staje się jednym z głównych czynników, jaki wpływa na jego odbiór. Podczas warsztatu rozmawialiśmy porozmawiamy o akustyce w kontekście uwzględnienia jej już na etapie projektowania nowych obiektów w celu zapewnienia odpowiedniego czasu pogłosu, zrozumiałości mowy i izolacyjności między pomieszczeniami. Zostały omówione obowiązujące normy i sposoby radzenia sobie z ich wymaganiami. Poruszyliśmy zagadnienia akustyki w biurach typu open space i w salach konferencyjnych, przyglądając się dostępnym rozwiązaniom akustycznym, które łączą design z odpowiednimi parametrami akustycznymi. [ więcej ]
Klub architekta Woluta zaprasza 19 grudnia 2018 roku o godzinie 17.00 na spotkanie “Klimaty w architekturze – Madryt”. Architekturę tego hiszpańskiego miasta przybliży arch. Klaudiusz Przedmojski.
Spotkanie odbędzie się w Sali Kominkowej SARP (I piętro Pałacu Zamoyskich – ul Foksal 2).
Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zatrudni osobę na stanowisko
specjalista/specjalistka ds. rozliczania unijnego projektu badawczego.
Miejsce pracy: Warszawa
OPEN HERITAGE w ramach H2020
Poszukujemy specjalisty/specjalistki ds. rozliczania unijnego projektu badawczego:
-z doświadczeniem w korzystaniu z Participant Portal
-znającej zasady, procedury i wymogi formalno-prawne dotyczące prowadzenia dokumentacji finansowej unijnych projektów badawczych
– cierpliwej i skrupulatnej
Praca w wymiarze godzinowym (do 20 godzin miesięcznie)
w okresie od stycznia 2019 r. do zakończenia projektu maj/czerwiec 2022 r.
Osoby zainteresowane współpracą prosimy o przesłanie CV z klauzulą o udostępnieniu danych osobowych na adres: katarzyna.sadowy@sarp.warszawa.pl
Więcej o projekcie na stronach:
Informujemy, że w okresie świąteczno-noworocznym biuro OW SARP będzie nieczynne w terminie od 24.12.2018 do 01.01.2019.
Zapraszamy 2 stycznia 2019.
Trwa ogłoszony przez Miasto Stołeczne Warszawa jednoetapowy konkurs realizacyjny na zagospodarowanie terenów zieleni nad Kanałem Żerańskim. Zadaniem Konkursu jest wyłonienie, poprzez weryfikację i ocenę zgodnie z zasadami Regulaminu, spójnej koncepcji zagospodarowania, która w części będzie podstawą do opracowania pełnej Dokumentacji projektowej umożliwiającej realizację Inwestycji (część realizacyjna). Uczestnik Konkursu, którego pracę Sąd Konkursowy uzna za najlepszą, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, których przedmiotem będzie ustalenie zakresu i uszczegółowienia pracy konkursowej polegające na opracowaniu Dokumentacji projektowej.
Zainteresowani uczestnictwem w konkursie powinni złożyć wnioski o dopuszczenie do udziału w Konkursie do 21 grudnia 2018.
Więcej informacji na stronie www organizatora…
W imieniu Oddziału Warszawskiego SARP oraz firmy Bejot zapraszamy na otwarty warsztat Usłyszeć Architekturę, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 13 grudnia 2018 o godz. 18:30 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury przy Pasażu Wiecha 4.
Odpowiednia akustyka w pomieszczeniu staje się jednym z głównych czynników, jaki wpływa na jego odbiór. Na warsztatach porozmawiamy o akustyce w kontekście uwzględnienia jej już na etapie projektowania nowych obiektów w celu zapewnienia odpowiedniego czasu pogłosu, zrozumiałości mowy i izolacyjności między pomieszczeniami. Omówimy obowiązujące normy i określimy, jak sobie radzić z ich wymaganiami. Poruszymy zagadnienia akustyki w biurach typu open space i w salach konferencyjnych. Zrobimy przegląd dostępnych rozwiązań akustycznych, które łączą design z odpowiednimi parametrami akustycznymi. Postaramy się usłyszeć różnicę w brzmieniu pomieszczenia przed i po wykonaniu adaptacji. Może nawet uda się nie tylko usłyszeć, ale też… zobaczyć dźwięk? [ więcej ]
Społeczne Archiwum Warszawy zaprasza na debatę dotyczącą architektury powojennej Warszawy. Spotkanie odbędzie się w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego 12 grudnia 2018 r. o godzinie 18.00.
W ciągu ostatnich dekad w Warszawie zaszły ogromne zmiany. Miasto odbudowane z ruin po drugiej wojnie światowej doznało kolejnych radykalnych przeobrażeń przestrzeni i architektury po 1989 roku. Za jakimi budynkami, przestrzeniami i elementami miejskiego krajobrazu tęsknimy? Czy ich utrwalenie na fotografiach rekompensuje nam w jakimś stopniu tę stratę? Jaką rolę w procesie budowania pamięci miasta odgrywają mniej reprezentacyjne, amatorskie fotografie z rodzinnych archiwów?
Podczas debaty w Muzeum Powstania Warszawskiego organizatorzy wspólnie poszukają odpowiedzi na te pytania. Zastanowią się czym jest pamięć miasta oraz co ją tworzy, a także porozmawiają o tym, na ile miejski krajobraz staje się polem walki. Przed debatą zostaną zaprezentowane wybrane zbiory Społecznego Archiwum Warszawy i podsumowane efekty tegorocznej pracy nad kolekcją.
Grupa architektów zrzeszonych w kole ARCH 50+ Oddziału Warszawskiego SARP, Towarzystwo Urbanistów Polskich oraz Fundacja Integracja mają przyjemność zaprosić Państwa na Forum Architektury pt. Drogi do przyjaznej architektury. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 13 grudnia 2018 r. w Oddziale Warszawskim SARP przy ulicy Foksal 2 o godzinie 11:00.
Wydarzenie jest dedykowane tematyce jakości polskiej przestrzeni, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji wszystkich zainteresowanych tematyką.
Oddził SARP Katowice ogłosił konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno- architektonicznej priorytetowego obszaru rewitalizacji centrum w Dąbrowie Górniczej ze szczególnym uwzględnieniem Fabryki Pełnej Życia – terenów byłej fabryki obrabiarek DEFUM oraz przyległych – jako twórczej pracy projektowej. Założenie przestrzenne, ma obejmować zagospodarowanie terenu w wyznaczonych granicach z nawiązaniem do istniejącego otoczenia w bezpośrednim sąsiedztwie. [ więcej ]
Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy bazy naukowo-dydaktycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Obszar objęty przedmiotem konkursu, na którym mają zostać wzniesione budynki znajduje się w Bydgoszczy w dzielnicy Bielawy.
Termin składania prac konkursowych upływa 15 marca 2019 r.
Szczegóły na stronie konkursu.
W sobotę zapraszamy na dwa wydarzenia w Warszawskim pawilonie Achitektury:
1. Od 12.00 do 13.00 Towarzystwo w Przestrzeni poprowadzi w sali warsztatowej na parterze warsztaty architektoniczne dla dzieci.
2. O 18.00 Zodiak i jego architektura. Dyskusja z udziałem Marleny Happach, Elizy Kalaty i Mateusza Świętorzeckiego [ więcej ]
29 listopada rozwiązano konkurs architektoniczno-urbanistyczny na modernizację i rozbudowę Willi Narutowicza przy ul. Parkowej 23 w Warszawie na potrzeby oddziału Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. [ więcej ]