Zapraszamy na stronę WPA ZODIAK
Archiwum: listopad 2018
Sekcja Młodych Oddziału Warszawskiego SARP zaprasza 5 grudnia 2018 o godzinie 18.00 do Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak na spotkanie podsumowujące tegoroczne Biennale. Wraz z gośćmi zastanowimy się nad rolą, jaką to wydarzenie odgrywa w dyskusji o architekturze, zarówno w Polsce, jak i na świecie. [ więcej ]
Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Skalimowskim autorem ukazującej się właśnie książki o architekcie Józefie Sigalinie pt. “Sigalin towarzysz odbudowy. Dyskusja odbędzie się 5 grudnia (środa) o godź. 18.00 w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28. Spotkanie poprowadzi Jerzy S. Majewski.
Zapraszamy na Weekend Otwarcia Pawilonu Zodiak! W najbliższą sobotę i niedzielę w programie m.in. warsztaty dla dzieci, wykład zwycięzców konkursu na Plac Centralny, oprowadzania po budynku i wystawie Futurama Warszawa oraz jam session! A wszystko to przy dobrej kawie i szerokim wyborze książek o architekturze i nie tylko! Zapraszamy!
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie adresowane do architektów: “Wymagania w zakresie ochrony przed hałasem w budownictwie mieszkaniowym, klasyfikacja akustyczna obiektów mieszkalnych”.
Odbędzie się ono 10 grudnia 2018, godz. 17:30 w sali Lustrzanej w Siedzibie OW SARP przy ul. Foksal 2. Wstęp wolny – bez wcześniejszej rejestracji..
Na szkoleniu będą omawiane aktualne wymagania akustyczne zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (listopad 2017 r.) oraz norma PN-B-02151-5:2017-10 dotycząca klasyfikacji budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie akustycznym. [ więcej ]
Jak zmiany klimatyczne wpłyną na Warszawę? Czy można im przeciwdziałać? Jak miasto będzie się przystosowywać do nowych zjawisk pogodowych? Jaką rolę w tych procesach mogą pełnić budynki? Czy architekci mają wpływ na redukcję emisji CO2 i zmniejszenie smogu? O te i inne kwestie zapytamy naszych specjalnych gości. Zapraszamy do gorącej dyskusji w poniedziałek 3 grudnia, w godz. 18-20.
“Klimat miasta – architektura a zmiany klimatyczne” to pierwsze z cyklu wydarzeń przygotowywanych przez Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP, skierowanych zarówno do architektów, urbanistów i osób zawodowo zajmujących się miastem jak i mieszkańców Warszawy. [ więcej ]
KOŁO KRYTYKI ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO SARP
SEMINARIUM METODOLOGICZNE ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU [SMAK]
CENTRUM IM. JANA NOWAKA – JEZIORAŃSKIEGO
zapraszają na spotkanie na temat:
PAŁAC IWANA PASKIEWICZA CZY GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA ARCHITEKTONICZNY SYMBOL ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W KRAJOBRAZIE WARSZAWY [ więcej ]
Zapraszamy 5 grudnia 2018 o godzinie 18.00 do Sali Lustrzanej OW SARP na wykład profesora Tsutomu Nozaki – japońskiego architekta wykładowcy i wiceprezesa Klubu Japońskiego w Polsce.
Spotkanie będzie poświęcone nowym trendom i koncepcjom młodych japońskich architektów powstałych w ciągu ostatnich dwóch dekad.
Przez ostatnie dwadzieścia lat, młodzi japońscy twórcy stworzyli wiele nowych trendów i koncepcji. Na wykładzie przybliżone zostaną ich sylwetki oraz opracowane strategie.
Tsutomu Nozaki jest Wiceprezesem Klubu Japońskiego w Polsce.
Wykłada na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz jest Profesorem Uczelnii Techniczno-Handlowej im H. Chodkowskiej na kierunku architektura wnętrz.
Z okazji SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ,
koło Falenica zaprasza na dwuczęściową wystawę:
*ORZEŁ BIAŁY HERB POLSKI I ZNAK POLAKÓW*
1918‐2018 SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
Przedstawiającą zmieniające się wizerunki herbu Polski
oraz wybrane orły z kolekcji prywatnych rodzin: Wośko i Czeranowskich.
oraz
*FALENICA 100×100*
100 WIDOKÓW DAWNEJ FALENICY x 100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Przedstawiającą kopie ponad stu widoków‐szkiców, prac rysunkowych i malarskich,
znajdujących się w archiwum Towarzystwa Miłośników Falenicy,
pokazujących miejsca charakterystyczne dla przedwojennej Falenicy.
Wernisaż wystawy odbędzie się 26 listopada 2018 o godzinie 18.00 w Sali Lustrzanej Pałacu Zamoyskich.
Wystawę można oglądać w dniach 26-30 listopada 2018 w godzinach 10.00-18.00.
19 listopada 2018 w siedzibie OW SARP rozstrzygnięto konkurs architektoniczno-urbanistyczny na rozbudowę i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego.
I NAGRODĘ w wysokości 66 000 zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej otrzymała praca konkursowa o numerze 011 (numer nadany przez Uczestnika konkursu 684600) [ więcej ]
16 listopada 2018 o godzinie 18:00 w PROMie Kultury Saska Kępa odbędzie się wernisaż malarstwa architekta Tytusa Brzozowskiego.
PROM Kultury mieści się przy ul. Brukselskiej 23 na Saskiej Kępie. Wystawa potrwa od 16 listopada do 12 stycznia 2019.
Podczas otwarcia artysta przedstawi prezentację dotyczącą realizowanych projektów murali oraz akwareli powstałych w ciągu ostatniego roku. [ więcej ]
Do biura OW SARP dotarł najnowszy, 50. numer dwumiesięcznika ARCH. Tych członków, którzy zadeklarowali osobisty odbiór zapraszamy w godzinach pracy biura. Godziny otwarcia po wakacjach nie uległy zmianie. [ więcej ]
W związku ze zmianą warunków dostarczania dwumiesięcznika ARCH do Oddziału Warszawskiego SARP, Zarząd Oddziału podjął decyzję o zmianie dotychczasowej formy dystrybucji. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi zasadami. [ więcej ]
Gmina Miejska Iława ogłosiła konkurs, którego przedmiotem jest opracowanie koncepcji zespołu budynków oświatowych przedszkola i szkoły podstawowej we wschodniej części miasta Iławy.
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 26.11.2018, godz. 13:00.
Więcej na stronie www organizatora.
Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. ogłosiło konkurs, którego celem jest opracowanie koncepcji architektonicznej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej przy ul. Swarzewskiej w Bydgoszczy wraz z zagospodarowaniem terenu inwestycji.
Więcej na stronie www. organizatora.
Informujemy, że kolejne zebranie ASF / Architecture Sans Frontiers / Architektura bez granic będzie miało miejsce we wtorek 13 listopada 2018 o godzinie 18.00 w Sali Lustrzanej w naszej siedzibie przy ul. Foksal 2 w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy.
W dniach 30.11 – 2.12.2018 w krakowskim Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się konferencja Element Urban Talks.
To wydarzenie o świadomym projektowaniu otoczenia współczesnego człowieka. Porozmawiamy między innymi o strategii rozwoju miast, transportu i technologii oraz o tym przed jakimi wyzwaniami stoimy my i przyszłe pokolenia. Oprócz tego nasi prelegenci (m.in. architekci, projektanci i urzędnicy) podzielą się swoimi doświadczeniami i pokażą jak rozwiązują konkretne, codzienne problemy.
To konferencja dla architektów, architektów krajobrazu, projektantów wnętrz, wzornictwa, urzędników i aktywistów miejskich, którym przyszłość i funkcjonowanie miast nie są obojętne.
Szczegóły na stronie www wydarzenia.
SHARE WARSAW 2018 Międzynarodowe Forum Architektury i Inżynierii odbędzie się 15 listopada 2018 r. w Warszawie. Będzie ono poświęcone transferowi wiedzy i tworzeniu sieci w celu kształtowania przyszłości. [ więcej ]
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił interdyscyplinarny konkurs o Nagrodę NIAiU dla absolwentów wielu różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie na temat wartości przestrzeni wspólnej. Celem konkursu jest promocja dobrych merytorycznie prac magisterskich oraz motywowanie studentów do podejmowania tematu przestrzeni wspólnych, publicznych, budynków użyteczności publicznej w swoich pracach dyplomowych. [ więcej ]
Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. ogłosiły konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-użytkowej budynku biurowo-administracyjnego z urządzeniami infrastruktury technicznej PSE S.A. w Radomiu. Zakresem konkursu jest opracowanie Koncepcji Wielobranżowej Budynku ze szczególnym uwzględnieniem funkcji Data Center, umożliwiającej opracowanie Dokumentacji Projektowej.
Szczegóły na stronie www organizatora.