Kongres Architektury UIA odbędzie się w Durbanie w dniach 3-7 sierpnia 2014.
Rejestracja trwa do 30 kwietnia!
Więcej informacji:
www.uia2014durban.org
http://vimeo.com/uia2014durban/videos [ więcej ]
Kongres Architektury UIA odbędzie się w Durbanie w dniach 3-7 sierpnia 2014.
Rejestracja trwa do 30 kwietnia!
Więcej informacji:
www.uia2014durban.org
http://vimeo.com/uia2014durban/videos [ więcej ]
Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. osób niepełnosprawnych Pan poseł mgr Marek Plura oraz Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich prof. dr hab. Tadeusz Markowski zapraszają na konferencję Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych i Towarzystwa Urbanistów Polskich, która odbędzie się 6 maja (wtorek) 2014. w godzinach 13.00-15.30 w sali 02 ( bud. F, przy ul. Wiejska 4/6/8)
Konferencja będzie transmitowana na stronie internetowej Sejmu: klik
Wstęp wolny. Chętni do udziału proszeni są o nadsyłanie zgłoszeń do biura TUP do 28 kwietnia
W cyklu spotkań z publicznością Jeszcze będzie przepięknie będziemy uważnie przyglądać się krajobrazowi współczesnego polskiego miasta. Zastanowimy się, co najbardziej nam w mieście przeszkadza i co jest powodem przestrzennego chaosu, na który coraz częściej, śmielej i głośniej narzekamy. A także: co to jest mądra architektura i mądre myślenie o przestrzeni między budynkami? Co właściwie oznacza pojęcie „ład przestrzenny”? Spotkania organizujemy co miesiąc w barze Studio i na placu Defilad.
Najbliższe spotkanie:
Miejska partyzantka ogrodnicza – wsadzać czy nagradzać?
nielegalne rabaty/ dzikie uprawy/ pomidory na dachu
wtorek/ 06.05.2014/ godz. 18:00/ barStudio [ więcej ]
Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego,
Mirosław Sekuła – Marszałek Województwa Śląskiego,
Mariusz Ścisło – Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich,
serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy „Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej”.
Małopolskę i Śląsk łączy silna więź, której wyrazem jest między innymi wspólna Strategia Rozwoju Polski Południowej do roku 2020, przyjęta przez Rząd RP z inicjatywy samorządów obu województw.
W ramach obchodów 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej chcielibyśmy zaprezentować najciekawsze, naszym zdaniem, obiekty architektoniczne z Małopolski i Śląska zbudowane w ciągu ostatniej dekady dzięki funduszom unijnym i środkom własnym samorządów województw. Większość z przykładów powstała w wyniku konkursów realizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Prezentowane obiekty, stanowiące przykłady o wysokich walorach architektonicznych, pokazują jak wielkie zmiany dokonały się w przestrzeni publicznej.
[ więcej ]
W imieniu Unii Architektów Rosyjskich zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie “The Improvement and Development of the Territory along Taras Shevchenko Embankment of the Moskva River Taking into Account the Existing Natural Complex”, odbywającym się w ramach festiwalu ECO-SHORE.
Warunki konkursu: klik
Prezes Oddziału Wrocławskiego SARP Maciej Hawrylak i organizator Zdzisław Pawlak zapraszają na organizowanych w dniach 14.07-7.08.2014 r. wyjazd studialny : Dubaj, wschodnia ściana Afryki(Etiopia-koscioły, PN Serengeti, widok na Kilimandżaro, wodospad Wiktorii, relaks na Oceanie Indyjskim, R.P.A. Kongres UIA).
Rezerwacja miejsc do 30 kwietnia !!! Zgłoszenia prosimy kierować na adres: biuro(at)sarpwroclaw.pl
Program: klik
Antonio Corazzi, architekt doby późnego klasycyzmu, był przedstawiany jako wzór dla projektantów lat 50. XX w. Dokończenie niezrealizowanego przez mistrza układu „osi corazziańskiej” między placami Bankowym i Teatralnym, uznawali oni za swój obowiązek. Przypomnienie socrealistycznych planów tego fragmentu Śródmieścia pozwala na głębszą refleksję nad współczesną ideą miasta.
Wykład Krzysztofa Mordyńskiego odbędzie się 24.04 (czwartek) o godz. 18:30. Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny. [ więcej ]
Znamy wyniki pierwszej edycji konkursu BMW/URBAN/TRANSFORMS. Joanna Piaścik (pracownia DINGFLUX) i jej projekt doświetlania fasady budynków zatytułowany Reflex zyskał największe uznanie jury i zostanie zrealizowany w przestrzeni jednego z polskich miast.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych ogłosiła dzisiaj, tj. 15 kwietnia 2014 roku, Konkurs architektoniczny na Pawilon Polski wraz z projektem ekspozycji wewnętrznej i zagospodarowanie terenu przyległego podczas Wystawy Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Patronem merytorycznym konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich. [ więcej ]
Fundacja Bęc Zmiana, “Recykling idei” i Zachęta Narodowa Galeria Sztuki zapraszają na spotkanie CENA ARCHITEKTURY. Dyskutować będą: Ewa Kuryłowicz, Piotr Bujas oraz Paweł Krzaczkowski, a dyskusję poprowadzi: Arek Gruszczyński
Czas: Czwartek, 17.04, godz. 18:00
Miejsce: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Nowy numer Recyklingu Idei poświęcony jest kwestii utowarowiania architektury i możliwości jej praktykowania poza reżimem zysku finansowego. Zarówno teoretyczne jak i praktyczne przepracowanie tego stanu rzeczy wymaga uhylenia dominujących języków opisu i samorozumiemnia architektury i wprowadzenia innych modeli jej dyskursywizacji. Dlatego tak mocno akcentuje się tam konieczność teoretyzowania jako autentycznego zgłębiania problematyki architektonicznej ze świadomością sposobu, w jaki ona istnieje.
[ więcej ]
Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłasza nabór do udziału w warsztatach projektowych organizowanych we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich (Oddział w Warszawie).
Celem warsztatów jest opracowanie programu przemian w sferze gospodarczej i przestrzennej na wskazanym obszarze Pragi Północ. Zaproponowany program opierać ma się na zasobie lokalowym miasta, w szczególności zasobie lokali użytkowych. [ więcej ]
Dessau Institute of Architecture (DIA) po raz kolejny ogłasza studencki konkurs architektoniczny na projekt letniego pawilonu. Obiekt ma prezentować możliwości współczesnej architektury, projektowania cyfrowego i nowych technologii. Wyłoniony w konkursie projekt ma zostać realizowany na terenie uczelni. Będą w nim organizowane m.in. niewielkie wystawy, wykłady i spotkania. [ więcej ]
W cyklu spotkań z publicznością Jeszcze będzie przepięknie będziemy uważnie przyglądać się krajobrazowi współczesnego polskiego miasta. Zastanowimy się, co najbardziej nam w mieście przeszkadza i co jest powodem przestrzennego chaosu, na który coraz częściej, śmielej i głośniej narzekamy. A także: co to jest mądra architektura i mądre myślenie o przestrzeni między budynkami? Co właściwie oznacza pojęcie „ład przestrzenny”? Spotkania organizujemy co miesiąc w barze Studio i na placu Defilad.
Trwa nabór wniosków do 7. edycji konkursu o NagrodęWojewództwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski. Ustanowienie powyższej Nagrody jest formą zwrócenia uwagi na ważny aspekt, jakim jest promowanie wartościowychrozwiązań architektonicznych i urbanistycznych w regionie. [ więcej ]
Szczegóły w zakładce Konkursy: klik
Tym razem zostanie poruszony temat warszawskiego centrum – gdzie jest, jaki ma kształt i w którym kierunku powinno się rozwijać? W wydarzeniu przewidziany jest udział znanych specjalistów w dziedzinie urbanistyki i varsavianistyki: [ więcej ]