25 marca 2019 roku w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAKu odbyła się polsko-duńska konferencja nt. wdrożenia 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ do architektury i planowania przestrzennego. Organizatorami Konferencji były wspólnie: Ambasada Królestwa Danii w Warszawie, m.st Warszawa, Oddział Warszawski SARP oraz Mazowiecka Okręgową Izba Architektów RP. Poniżej pierwsze ujęcia z Konferencji. Szczegółowa relacja już wkrótce. [ więcej ]
Archiwum: marzec 2019
Miasto Stołeczne Warszawa w ramach którego działa Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosiło konkurs realizacyjny na zagospodarowanie Kopca Powstania Warszawskiego wraz z otoczeniem w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem przestrzennym, krajobrazowym, funkcjonalnym i architektonicznym koncepcji urbanistyczno-krajobrazowej zagospodarowania Kopca Powstania Warszawskiego wraz z otoczeniem z uwzględnieniem również funkcjonalności parku bez zagospodarowania działek stanowiących własność prywatną. Zadaniem konkursu jest wyłonienie, poprzez weryfikację i ocenę zgodnie z zasadami Regulaminu, spójnej koncepcji urbanistyczno-krajobrazowej, uporządkowania i harmonijnego zagospodarowania terenu Kopca Powstania Warszawskiego wraz z otoczeniem, która będzie podstawą do opracowania pełnej Dokumentacji projektowej umożliwiającej realizację Inwestycji (część realizacyjna). Jednocześnie wyłoniona zwycięska koncepcja dla terenu stanowiącego działki o nr 5 i 6 z obrębu 1-07-06 oraz 24/19 z obrębu 1-07-05, pozwoli na komercyjne wykorzystanie terenów z uwzględnieniem powiązań terenów sąsiadujących, która w dalszym etapie będzie mogła być zrealizowana przez właściciela terenu (część studialna). Uczestnik konkursu, którego pracę Sąd konkursowy uzna za najlepszą, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, których przedmiotem będzie ustalenie zakresu i uszczegółowienia pracy konkursowej polegające na opracowaniu Dokumentacji projektowej.
Data składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 12 kwietnia 2019 o godzinie 12.00.
Wszelkie informacje na stronie www organizatora.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Stowarzyszenie Genius Loci
zapraszają na
wernisaż wystawy malarstwa i rysunku
Jeremiego T. Królikowskiego
KRAJ/OBRAZ ZNAK CZASU I PRZESTRZENI
5 kwietnia 2019 o godzinie 19.00
w Oranżerii Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
wystawa będzie otwarta codziennie od 6 kwietnia do 7 maja 2019 w godzinach od 12.00 do 18.00.
W trakcie trwania wystawy będzie miało miejsce szereg wydarzeń i spotkań.
Szczegółowy program na stronie: http://www.wilanow-palac.pl
Głęboko zasmuceni żegnamy
arch. Seweryna Grobelnego
Współtwórcę pracowni S.A.M.I. Architekci
Wspaniałego człowieka i przyjaciela
Rodzinie i Najbliższym
Składamy wyrazy najgłębszego współczucia
Msza żałobna rozpocznie się 25 marca 2019 o godzinie 13.30 w kościele pw. Św Marii Magdaleny w Magdalence po której nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarz komunalny Południowy w Antoninowie.
sekretarz OW SARP
wraz z zespołem
S.A.M.I. Architekci
26 marca 2019 r. w godz.: 10:00 – 12:00 serdecznie zapraszamy na prezentację i dyskusję: „Projekty duńskiego biura SLA w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ”. SLA tworzy nowoczesne przestrzenie miejskie, które inspirują społeczność i różnorodność dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu natury, wzornictwa, zrównoważonego rozwoju i technologii. Więcej o pracowni: https://www.sla.dk/dk/
Współorganizatorami wydarzenia są Sekcja Architektury Krajobrazu OW SARP oraz Katedra Architektury Krajobrazu SGGW.
Program wydarzenia:
* Prezentacja projektów renomowanej duńskie firmy SLA przez architektkę krajobrazu Natalię Budnik z SLA
* Dyskusja moderowana przez przedstawicieli Sekcji Architektury Krajobrazu OW SARP i Katedry Architektury Krajobrazu SGGW – współorganizatorów wydarzenia
Miejsce: Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW, ul. Nowoursynowska 159, 02-776 Warszawa. Budynek 37 (Kampus SGGW), Aula IV (III piętro). Możliwość skorzystania z płatnego parkingu podziemnego (wjazd od ul. Nowoursynowskiej)
Termin: 26 marca 2019 r., godz.: 10:00 – 12:00
Wydarzenie będzie się odbywało w języku polskim.
Warunki udziału: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Prosimy o rejestrację na wydarzenie: https://sla-event-sarp-warszawa.konfeo.com/
Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich (OW SARP) wraz z Ambasadą Królestwa Danii w Warszawie, miastem stołecznym Warszawa oraz Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów RP (MaOIA RP) serdecznie zapraszają do udziału w duńsko-polskiej konferencji, dotyczącej wdrażania 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ / do Architektury i Planowania Przestrzennego Miast. [ więcej ]
11 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji „Miasta przyszłości” organizowana przez Sweco Consulting. Celem konferencji jest podnoszenie świadomości uczestników w zakresie najnowszych trendów i rozwiązań dotyczących miast oraz stworzenie możliwości nawiązania wartościowych kontaktów. Impreza rozpoczyna się o godzinie 9.00
Koło Woluta zaprasza na wycieczkę do WPA ZODIAK
Spotkanie odbędzie się 21 marca o godzinie 14.00 w WPA ZODIAK przy Pasażu Wiecha.
“Współczesne wykorzystywanie tradycyjnych zasad Architektury Wedyjskiej (Wastu)
na przykładzie Indii i innych krajów.”
– harmonizujące oddziaływanie symetrii na mózg
– znaczenie dla samopoczucia zgodności układu pomieszczeń ze stronami świata
– wpływ centrum dla poczucia orientacji w budynku
Architekt Andrzej Baran od 20 lat zajmuje się tradycyjną architekturą Indii. Jako jedyny w Polsce posiada międzynarodowy certyfikat projektowania w zgodzie z tą tradycją. W wykładzie pokaże slajdy ze swej zeszłorocznej podróży po północnych Indiach. [ więcej ]
Klaster Zrównoważona Infrastruktura zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską lub inżynierską na temat domów pasywnych projektowanych w oparciu o polskie technologie i produkty.
Konkurs skierowany jest do studentów oraz absolwentów kierunków: budownictwo, inżynieria środowiska, architektura i kierunków pokrewnych, którzy do 30 września 2019 roku obronią prace magisterskie i inżynierskie napisane w roku 2017/2018 oraz 2018 i 2019.
Więcej informacji na stronie www organizatora.
Zgłoszenia trwają do 16 kwietnia 2019.
Więcej informacji znajdą Państwo na: www.mazdagesign.pl
Serdecznie zapraszamy na marcowe spotkanie Sekcji Młodych OW SARP. Tym razem na warsztat bierzemy zagraniczną edukację architektoniczną! Naszymi gośćmi będą absolwenci uczelni z Kanady, Belgii i Szwajcarii obecnie pracujący w warszawskich pracowniach architektonicznych. Opowiedzą oni o specyfice i sposobie nauczania na tamtejszych uczelniach. Zapraszamy do udziału w spotkaniu!
Miejsce: “Zodiak” Warszawski Pawilon Architektury, data: 27.03.2019 start godzina 18.00
Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Zaprasza na wernisaż Wystawy Najciekawszych Dyplomów i uroczystość wręczenia Nagrody Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej im. Haliny Krzemiński za najlepszy dyplom inżynierski.
Kiedy: 21 marca 2019 (czwartek) o godzinie 16; wystawa w dniach 21 marca – 12 kwietnia 2019
Gdzie: Wydział Architektury PW, ul. Koszykowa 55, Sala im. prof. Stefana Bryły [ więcej ]
Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, w porozumieniu z Urzędem Miejskim Wrocławia, ogłasił konkurs studialny na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania obszaru pokolejowego zlokalizowanego wzdłuż ulicy Małachowskiego we Wrocławiu.
Konkurs jest realizowany w ramach wielowątkowego, cyklicznego projektu AKU.URA MIASTA.
Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 25 marca 2019 o godz. 16.00
Regulamin wraz z załącznikami na stronie www organizatora.
W imieniu Fundacji im. Stefana Kuryłowicza zapraszamy na uroczystość otwarcia Skweru Stefana Kuryłowicza w obecności i pod patronatem władz miasta.
Uroczystość będzie miała miejsce 29 marca o 15:00 ul. Przyokopowa 33 (Wola Center).
Tego samego dnia o godz. 17.00 w WPA ZODIAK odbędzie się prezentacja finalistów konkursów Teoria i Praktyka 2018 organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.
Zapraszamy wszystkich członków Oddziału Warszawskiego SARP po odbiór bezpłatnego egzemplarza najnowszego numeru ARCH.
Numer dostępny jest w godzinach pracy Biura OW SARP (poniedziałek-piątek 9.00-15.00).
Zapraszamy na otwarcie wystawy „Future Living. Duńskie miasta przyszłości” w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury, które odbędzie się w piątek 8 marca.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 19. Poprzedzi go dyskusja z udziałem Flemminga Svendsena oraz Rasmusa Kierkegaarda, architektów i partnerów z pracowni CEBRA i Schmidt Hammer Lassen, których projekty prezentujemy na wystawie. Rozmowa rozpocznie się o godz. 18 i odbędzie się w języku angielskim.
Na weekend otwarcia przygotowaliśmy również oprowadzanie kuratorskie z Cariną Serritzlew oraz warsztat dla dzieci.
Wystawa została przygotowana przez Rising Culture and Business z Danii we współpracy z Miastem i Gminą Aarhus oraz Duńskim Instytutem Kultury w Polsce.
Współpraca: M.st. Warszawa oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Zapraszamy na wystawę “Architektura” Jej tematem są projekty i realizacje architekta Wojciecha Zabłockiego, przedstawione w rysunkach i obrazach autora.
Wernisaż wystawy odbędzie się 4 marca 2019 w Sali Lustrzanej w siedzibie OW SARP o godz.18.
Wystawę można będzie oglądać do 8 marca.