W Sali Lustrzanej OW SARP można obejrzeć wystawę prac studentów profesora Tsutomu Nozaki, japońskiego architekta i nauczyciela akademickiego.
Wystawa jest czynna do piątku 30 kwietnia. Można ją oglądać w godzinach 10.00-16.00. [ więcej ]
Archiwum: marzec 2018
Tegoroczna edycja konkursu Mazda Design organizowana jest pod hasłem „reVISION”. To rewizja sposobu myślenia o współczesnym designie – poszukiwanie nowych znaczeń, czerpanie z odczytywanej na nowo tradycji, łączenie historycznych i nowatorskich metod tworzenia. To między innymi powrót do niektórych elementów tradycyjnych technik produkcji oraz połączenie odradzającego się rzemiosła z nowoczesnymi technologiami. Konkurs dzieli się na trzy kategorie: Człowiek, Przestrzeń oraz Znak i skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków projektowych, artystycznych i technicznych. [ więcej ]
Uczestnicy dwudziestej edycji konkursu Koła na projekt Łazienki muszą zmierzyć się z zadaniami postawionymi przez twórców konkursu.
1. Zaprojektowania budynku z toaletą publiczną wraz z dodatkowymi funkcjami obiektu dla mieszkańców Słupska.
2. Zaplanowania wolnostojącego budynku z funkcją toalety miejskiej w Słupsku, w kontekście historycznym, nawiązującego do planowanej rewitalizacji bulwarów rzeki Słupi.
3. Zaprojektowania przestrzeni eksponującej historyczny charakter, a jednocześnie wspierającej rekreację mieszkańców: spacery, wypoczynek, dostęp do rzeki.
Zapraszamy na wystawę prac studentów profesora Tsutomu Nozaki, japońskiego architekta i nauczyciela akademickiego.
Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 27 marca 2018 roku o godzinie 18.00 w sali Lustrzanej OW SARP w siedzibie przy ul. Foksal 2.
Wystawę można oglądać do piątku 30 kwietnia w godzinach 10.00-16.00. [ więcej ]
Informujemy, że w dniach 29 i 30 marca ulegają zmianie godziny pracy biura OW SARP.
W dniu 29 marca biuro czynne w godzinach 9.00-15.00
W dniu 30 marca biuro jest nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zarząd OW SARP ma zaszczyt poinformować, że w dniu 22.03.2018 roku została powołana Fundacja Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK.
Zgodnie z uchwałą Zarządu OW SARP z dnia 19.03.2018 Prezes Maria Saloni-Sadowska podpisała akt założycielski Fundacji.
Studio Architektury Punkt Widzenia we współpracy ze szwedzką firmą Wec360 organizuje konkurs na wizualizacje przedstawiające futurystyczną Warszawę z roku 2089.
“Warszawa 2098” jest konkursem projektowym rzucającym wyzwanie projektantom gier 3D, budującym każdego dnia futurystyczną rzeczywistość, aby zaprojektować wizję wieżowca mającego powstać po apokalipsie.
Projekt musi przeciwstawiać się zdrowemu rozsądkowi, ale także przełamywać nieufność. Jak daleko jesteśmy w stanie przesunąć granicę kreatywności, reprezentując odnowę i harmonię z naturą?
Konkurs ma przyciągnąć twórców wspaniałych nowych światów oraz doświadczone jury składające się z architektów i projektantów wiedzących jak budować w naszym świecie.
Konkurs otwarty jest dla wszystkich polskich projektantów zaznajomionych z Unreal Engine 4. Uczestnicy zgłaszają swoje projekty 3D na stronie www.warsaw2098.com.
Organizator przewidział atrakcyjne nagrody.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Oddziału Warszawskiego SARP.
Strona www wydarzenia: www.warsaw2098.com
SARP o/Katowice ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Gen. J. Hallera w Rybniku.
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 6 kwietnia 2018r. o godzinie 15:00.
Informacje oraz regulamin na stronie www organizatora.
W dniu 11 marca 2018 zmarł arch. Jan Tetzlaff, długoletni członek SARP.
Jan Tetzlaff urodził się w Warszawie 19 września 1927 roku. Był synem Henryka Tetzlaffa znanego dziennikarza, redaktora naczelnego miesięcznika „MORZE” i „ Kuriera Bałtyckiego”. W 1947 rozpoczął studia w Szczecinie na Wydziale Architektury Szkoły Inżynierskiej, wykładowcami byli znakomici architekci m.in. Jerzy Hryniewicki, Marek Leykam. Studia ukończył w 1952 roku. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Biurze Studiów i Projektów Typowych Bistyp w Warszawie.
W czasie swojej kariery zawodowej wyspecjalizował się w budownictwie przemysłowym zarówno w Polsce jak i za granicą. [ więcej ]
Miasto Opole przy współpracy Stowarzyszenia Architektów Polskich O/Opole zaprasza do wzięcia udziału w konkursie architektonicznym, realizacyjnym na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej na budowę Stadionu Opolskiego w Opolu.
Wnioski o dopuszczenie do udziału w Konkursie należy składać do 28.03.2018
Miasto Stołeczne Warszawa, British Council, Element Talks oraz Mindspace organizują 22 marca 2018 r. 17. spotkanie branży kreatywnej z cyklu Creative Mikser.
Eksperci z Wielkiej Brytanii i z Polski dyskutować będą na temat tego, czym jest projektowanie uniwersalne oraz zaprezentują przykłady funkcjonalnych projektów oraz rozwiązań. Dyskusja rozpocznie się o godz. 18.00 w Mindspace przy ul. Koszykowej 61. Wstęp jest wolny po wcześniejszej rejestracji (kreatywnawarszawa@um.warszawa.pl). [ więcej ]
Grupa Arch 50+ wraz z Fundacją Architektów Seniorów Arch 50+ zapraszają na wernisaż malarstwa polskiego postimpresjonisty ROMANA BILIŃSKIEGO (1897-1981).
Wernisaż odbędzie się 14 marca 2017 roku o 18.00 w Sali Lustrzanej Pałacu SARP przy ul Foksal 2 w Warszawie. Wystawę można oglądać do 22 marca w godzinach 10.00-16.00.
Urodzony we Lwowie kształcił się w Kijowie i Krakowie. Sytuacja polityczna zmusiła Romana Bilińskiego do emigracji, najpierw do Turcji i Jugosławii, by ostatecznie trafić do Włoch. Po wojnie artysta osiedlił się w Camogli, później w Bordighera. Roman Biliński był przedstawicielem Postimpresjonizmu często malował wybrzeże Ligurii. Prywatnie przyjaźnił się m. in. z Oscarem Kokoschką, Thomasem Mannem i Marciem Chagallem. Był uznawany za kosmopolitę. W malarstwie koncentrował się głównie na pejzażach i portretach odzwierciedlając stany emocjonalne wobec człowieka i świata. Roman Biliński zmarł 26 marca 1981 roku na włoskim lazurowym wybrzeżu w Bordigherze.
Koło Plener działające przy OW SARP zaprasza na wystawę malarstwa i tkaniny zatytułowaną FOCUS.
Wernisaż wystawy odbędzie się 3 kwietnia (wtorek) o godzinie 18.00 w siedzibie OW SARP przy ul Foksal w Warszawie.
Prace będzie można oglądać do 6 kwietnia w godzinach 10.00-16.00 w Sali Lustrzanej OW SARP. [ więcej ]
W dniu 12 marca 2018 roku rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną budynków Browaru i Manufaktury w Węgrowie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami na stronie www konkursu.
Jury Konkursu Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” Edycja 2018 nominowało finalistów trzeciego etapu konkursu.
Autorzy wybranych prac dokonają ich prezentacji 05.04.2018r. na Politechnice Gdańskiej.
Lista zakwalifikowanych osób została opublikowana na stronie internetowej SARP
Finalistom gratulujemy!
Przedstawiamy plan spotkań Klubu Architektów Woluta na marzec 2018
7.03. 2018 WYSTAWA “PADEREWSKI” – Muzeum Narodowe
spotkanie przy kasach o godzinie 15.00
14.03. 2018 Malarstwo kresowe, autor: Roman Biliński
Sala Kominkowa ZG SARP I piętro; godz. 18.00
21.03. 2018 Balkrishna V. Doshi laureat Nagrody Pritzkera 2018
arch. Tadeusz Barucki
Sala Lustrzana, parter
[ więcej ]
Termin nadsyłania zgłoszeń: 9 marca 2018, godz. 24.00
Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłasza otwarty nabór dla członków Oddziału Warszawskiego SARP na stanowisko w Radzie Fundacji Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK. W ramach naboru pragniemy wyłonić osobę, która zostanie jednym z siedmiu członków Rady Fundacji. Zachęcamy do zgłaszania się tych Kolegów, którzy zainteresowani są działalnością Pawilonu i którzy chcieliby czynnie włączyć się w tworzenie programu jego działalności. [ więcej ]
Uprzejmie informujemy, że ogłoszenie o wynikach naborów do organów Fundacji Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK oraz informacja o powołaniu pełnych organów Fundacji (Rada Fundacji i Zarząd Fundacji) zostanie przedstawione na stronie OW SARP do dnia 30.03.2018.