

Konkurs jest konkursem realizacyjnym (tj. na podstawie, którego zostanie wykonana dokumentacja projektowa, stanowiąca podstawę do realizacji Inwestycji) i dwuetapowym. Zakres opracowania konkursowego został opisany w Rozdziale II, pkt. 2. Regulaminu. Uczestnicy konkursu składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Organizator dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania opracowań studialnych (Etap I konkursu) Uczestników konkursu spełniających wymagania określone w Regulaminie. Po wyborze w Etapie I przez Sąd konkursowy najlepszych opracowań studialnych, Uczestnicy konkursu, których opracowania studialne wybrano zostają dopuszczeni do dalszego udziału w Konkursie i zaproszeni do składania prac konkursowych (Etap II konkursu).
Załącznik nr 10 – Materiały do konkursu (wersja elektroniczna) do pobrania tutaj >>>
UWAGA:
13.01.2017 r. Opublikowano Wyjaśnienie (nr 1) i zmiany (nr 1) w treści Regulaminu Konkursu >>>
13.02.2017 r. Opublikowano:
Informację o wynikach dopuszczenia do udziału w konkursie Bulwary >>>
Zmianę treści Regulaminu Konkursu nr 1_13_02_2017 >>>
15.02.2017 r. Opublikowano:
Załącznik 10b NOWY.dwg >>> Załącznik 10b NOWY.pdf >>>
Załącznik 10c NOWY.dwg >>> Załącznik 10c NOWY.pdf >>>
03.03.2017 r. Opublikowano: Wyjaśnienie (nr 2) treści Regulaminu Konkursu >>>
31.05.2017 r. Opublikowano: Zawiadomienie_Uczestnikow_Konkursu_o_kwalifikacji_do_Etapu_II
19.06.2017 r. Opublikowano: Wyjaśnienie_3_treści_Regualminu_Konkurs_bulwary_Wislane
19.09.2017 r. Opublikowano: Wyniki konkursu
oraz Prezentacja prac wyróżnionych i nagrodzonych
[ więcej ]

Konkurs jest konkursem dwuetapowym i realizacyjnym (tj. na podstawie, którego zostanie wykonana dokumentacja projektowa, stanowiąca podstawę do realizacji Inwestycji). Zakres opracowania konkursowego został opisany w Rozdziale II, pkt 2. Regulaminu. Uczestnicy Konkursu składają wnioski o dopuszczenie do udziału w Konkursie. Organizator dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania opracowań studialnych (Etap I Konkursu) Uczestników Konkursu spełniających wymagania określone w Regulaminie. Po wyborze w Etapie I przez Sąd Konkursowy najlepszych opracowań studialnych, Uczestnicy Konkursu, których opracowania studialne wybrano, zostają dopuszczeni do dalszego udziału w Konkursie i zaproszeni do składania prac konkursowych (Etap II Konkursu).
UWAGA:
24.10.2016 r. opublikowano wyjaśnienia treści Regulaminu Konkursu oraz informację o zmianie treści Regulaminu:
Wyjaśnienia i zmiana Regulaminu Konkursu 2016-10-24.pdf
18.11.2016 r. opublikowano informację o wynikach dopuszczenia do udziału w Konkursie:
Informacja o wynikach dopuszczenia do konkursu PAZP.pdf
05.12.2016 r. opublikowano odpowiedzi na pytania Uczestników:
Pytania i odpowiedzi uczestników.pdf
13.12.2016 r. opublikowano odpowiedzi na pytania dodatkowe (złożone po upływie terminu) – tura II
Pytania po terminie i odpowiedzi do Konkursu tura II.pdf
20.12.2016 r. opublikowano odpowiedzi na pytania dodatkowe (złożone po upływie terminu) – tura III
Pytania po terminie i odpowiedzi do Konkursu tura III.pdf
15.02.2017 r. opublikowano informację o wynikach rozstrzygnięcia Etapu I konkursu
Informacja o wynikach rozstrzygnięcia Etapu I konkursu.pdf
06.03.2017 r. opublikowano:
Pytania i odpowiedzi do Konkursu tura III.pdf
Zmiana treści Regulaminu konkursu
15.05.2017 r. opublikowano:
Wyniki rozstrzygnięcia Konkursu PAŻP
[ więcej ]

– To realizacja pomysłu zgłoszonego w ramach budżetu partycypacyjnego. Poidełka będą montowane w przestrzeniach publicznych na terenie całego miasta. Wstępnie w projekcie wskazano 25 miejsc. Zależy nam jednak na znalezieniu najlepszej formy poidełka, takiej, aby mogła się stać standardem tego typu urządzeń w Warszawie, także i w kolejnych realizacjach. Istotne jest również znalezienie takich rozwiązań technicznych, które zapewnią ich łatwy montaż i późniejsze bezproblemowe użytkowanie– mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
Poidełka będą montowane na hydrantach podziemnych. Pojawią się m.in. na Placu Zbawiciela, pl. Bankowym, pl. Unii Lubelskiej, Placu na Rozdrożu, skrzyżowaniu ul. Dobrej i Tamka, na Bulwarze B. Grzymały Siedleckiego oraz w okolicy Starego Miasta. Ostateczna lista zostanie ustalona po rozstrzygnięciu konkursu.
Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać do 31 stycznia br. do godz. 15.00 na adres: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, ul. Foksal 2, 00-366 Warszawa.
25.01.2017 r. Opublikowano Odpowiedzi na pytania do konkursu poidełka – tura I >>>
10.02.2017 r. Opublikowano Informację o wynikach dopuszczenia do udziału w konkursie >>>
15.02.2017 r. Opublikowano Załącznik 8b >>>
24.02.2017 r. Opublikowano Odpowiedzi na pytania do konkursu poidełka – tura II >>>
19.04.2017 r. Opublikowano Wyniki_rozstrzygniecia_Konkurs_Poidelko_dla_Warszawy>>>
[ więcej ]
26 stycznia podczas uroczystego ogłoszenia wyników konkursu poznaliśmy laureatów Konkursu na Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.
Sąd konkursowy w składzie: Andrzej Bulanda, Michał Tatjewski, Aleksander Chylak, Patryk Jaki, Henryk Witowski, Romuald Chagowski, Arkadiusz Karbowiak, Jacek Pawłowicz, Sławomir Cenckiewicz, Czesław Bielecki, Krzysztof Szwagrzyk, dokonał analizy prac konkursowych w kontekście wymagań Zmawiającego oraz istotnych postanowień Regulaminu konkursu (w tym kryteriów oceny prac konkursowych).
Prace konkursowe można zobaczyć na wystawie prezentowanej w pawilonie wystawienniczym SARP od dnia 26.01.2017r. do dnia 31.10.2017r. w godzinach od 10:00 do 16:00 (za wyjątkiem 28.01.2017r.) gdy wystawa będzie nieczynna. W trakcie wystawy odbędzie się dyskusja pokonkursowa dnia 27.01.2017r. o godzinie 15:00.
[ więcej ]
5 grudnia poznaliśmy zwycięskie prace w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Centrum Lokalnego Skwer S. Broniewskiego “Orszy” w Warszawie. Sąd konkursowy za najlepszą uznał pracę przygotowaną przez Macieja Kaufmana, Marcina Maraszek, Justynę Dziedziejko, Magdalenę Wnęk i Huberta Trammera.
Do udziału w konkursie dopuszczonych zostało 24 uczestników, spośród których ostatecznie 10 złożyło prace konkursowe. Podczas ogłoszenia wyników w Nowym Teatrze Sędziowie konkursu zauważali, że prace reprezentowały relatywnie wyrównany poziom. W większości przedstawione koncepcje proponowały przekształcenie terenu Skweru S. Broniewskiego „Orszy” przy zachowaniu istniejącego drzewostanu, natomiast w przypadku fragmentu Parku Morskie Oko zmiany istniejącego zagospodarowania były ograniczone do minimum. W każdej z prac konkursowych można było jednak odnaleźć ciekawe i nadające jej indywidualny charakter elementy zagospodarowania, rozwiązania przestrzenne czy programowe. Zgodnie z intencją Organizatora Uczestnicy zaproponowali w pracach konkursowych ciekawe i często rozbudowane zasady uczestnictwa społeczności lokalnych w funkcjonowaniu oraz zarządzaniu Centrum Lokalnych „Orszy”.
[ więcej ]Przedmiotem konkursu była koncepcja zagospodarowania obszaru objętego konkursem oraz koncepcja mebla miejskiego, który może znaleźć zastosowanie zarówno na obszarze objętym konkursem, jak i w innych miejskich lokalizacjach.
Do konkursu zostało złożonych 32 prace konkursowe które podlegały ocenie. Większość prac prezentowało dość wysoki poziom zaproponowanych rozwiązań dla zadanej przestrzeni publicznej zarówno w sensie ideowym jak i formalnym. Autorzy zaprezentowanych koncepcji wykazali się dużą wrażliwością przy interpretacji pojęcia piękna oraz w praktycznym odzwierciedleniu tej idei w zaproponowanych rozwiązaniach formalnych. Pomimo bardzo ciekawych i inspirujący rozwiązań oraz odpowiedzi na zasadnicze problemy postawione przed Uczestnikami spora ilość prac konkursowych nie zawierała wszystkich zadanych regulaminem konkursu elementów, które należało przedstawić w koncepcjach zorganizowania przestrzeni miejskiej i jej otoczenia
[ więcej ]Decyzją Sądu konkursowego zatwierdzoną przez kierownika zmawiającego w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej pawilonu edukacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu, polaną rekreacyjną oraz obiektami towarzyszącymi na terenie Golędzinowa w Warszawie przyznano następujące Nagrody:
Pismo w sprawie wyników konkursu oraz odtajnienia pozostałych prac konkursowych.
Uzasadnienie rozstrzygnięcia konkursu.
Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK to wspólne przedsięwzięcie Oddziału Warszawskiego SARP oraz miasta stołecznego Warszawy. Pawilon ma służyć jako centrum informacji, dokumentacji i ekspozycji architektury oraz urbanistyki Warszawy. W Pawilonie wiedza dotycząca rozwoju miasta oraz projektów architektonicznych ma być prezentowana w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla każdego odbiorcy.
Prace konkursowe, które nie uzyskały nagród ani wyróżnień są do odbioru w siedzibie OW SARP, przy ul. Foksal 2 do 8 maja 2015 r. Przed odebraniem prac prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z biurem OW SARP, tel. 22 826 74 39
[ więcej ]