Partnerzy OW SARP
Od ponad dwudziestu lat marka COMFORTY tworzy produkty w oparciu o strategię rozwoju designu. Na przestrzeni tych lat powstało wiele rozpoznawalnych kolekcji, które wyróżnia ponadczasowe, innowacyjne wzornictwo i doskonała jakość́. Kultowy szezlong Mono, fotel Oyster, Ume, lampa Genotyp czy krzesło Gnu zyskały już status współczesnych ikon polskiego designu i uświetniają kolekcję wzornictwa Muzeum Narodowego w Warszawie.
Z marką współpracuje grono uznanych designerów wywodzących się z różnych krajów, obszarów projektowania i szkół myślenia o wzornictwie. Są to Tomasz Augustyniak, Tomek Rygalik, Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Dorota Koziara, Alessandro Mendini, Sylvain Willenz, Anderssen&Voll Studio, Philippe Nigro i Lucidi Pevere Studio. Jeden z założycieli Grupy Memphis i twórca pojęcia antydesign – Alessandro Mendini wykonał dla Comforty jeden ze swoich ostatnich projektów na rok przed śmiercią.
Czerpiąc z dorobku i potencjału wielkopolskiego przemysłu meblowego, i rzemiosła kreatywnego, marka poszukuje innowacji zarówno w procesie projektowania, jak i produkcji mebli. Comforty ma pełną świadomość́ roli producenta w procesie postępu technologicznego. To, dlatego projektanci związani z marką mają nieograniczone możliwości w tworzeniu zaawansowanych wzorniczo projektów we współpracy z działem R&D i powiązanymi zakładami. Dzięki synergii wiedzy i doświadczeń́ fabryki i projektantów, Comforty nieustannie rozwija kolekcję, powstają̨ nowe, interesujące produkty, które odpowiadają̨ na ewoluujące potrzeby, zmiany w architekturze i stylu życia, zmiany w sposobach, i organizacji pracy czy spędzania czasu wolnego. Bez względu na te procesy, niezmiennym pozostaje cel – tworzenie produktów oryginalnych, ponadczasowych, które poprzez swoją jakość, staranność i wypracowane rozwiązania technologiczne, mogą służyć długo, nie tracąc nic ze swoich walorów – zarówno użytkowych, jak i estetycznych.
Kolekcję cechuje różnorodność, możliwość́ daleko idącej personalizacji i adaptacji do zmieniających się potrzeb czy trendów. Niemal każdy rozwój nowego produktu staje się̨ okazją do poszukiwań́ nowych rozwiązań́ technologicznych. Produkty tworzone są i testowane zarówno z myślą̨ o użytku domowym, jak miejscach publicznych
Zapraszamy na stronę comforty.pl
Działalność Grupy Cosentino, posiadającej w Polsce dwa centra, w Parzniewie i w Mysłowicach, prowadzona jest z myślą o zrównoważonym rozwoju jako podstawowym priorytecie w całym łańcuchu wartości. Na całym świecie Cosentino szerzy wiedzę jak ważne jest zrozumienie wpływu architektury na środowisko. Podczas produkcji firma wdrożyła w ostatnich latach wiele strategii minimalizujących negatywny wpływ wytwarzania oferowanych materiałów wykończeniowych na środowisko, stając się ambasadorem na rzecz klimatu, służąc za przykład w działaniach w dziedzinie ochrony środowiska. Bezpieczne, wydajne, przejrzyste działania dla dobra nas wszystkich, stanowią jeden z najważniejszych filarów jej polityki. Kamieniem milowym było wprowadzenie podczas produkcji wielkoformatowych okładzin Silestone pionierskiej technologii HybriQ+, wykorzystującej nową hybrydową formułę mieszanki surowców mineralnych oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Technologia ta oparta jest na ponownym wykorzystywaniu wody pochodzącej z procesów produkcyjnych i 100% odnawialnej energii elektrycznej. Dodatkowo HybriQ+, który wprowadzono m.in. w kolekcjach Silestone Loft, Sunlit Days, czy Ethereal, znacznie ogranicza zużycie krzemionki krystalicznej w składzie konglomeratu, a kolekcja Sunlit Days to pierwsza wśród wszystkich powierzchni swojej kategorii, która uzyskała Certyfikat Neutralności Węglowej. Całe portfolio spieków Dekton posiada ten certyfikat już od kilku lat.
Portfolio powierzchni Cosentino, wraz z możliwością zamówienia próbek i pobrania tekstur, dostępne jest na stronie dla profesjonalistów: https://pro.cosentino.com/