Archiwalna strona Oddziału Warszawskiego SARP z roku 2005-2013

Strona główna SARP O. WarszawaStrona główna SARP O. WarszawaStrona główna SARP O. WarszawaStrona główna SARP O. Warszawa
  Ostatnio dodane   polski | english
Informację opublikowano: 12.11.2009 | Aktualizacja: 03.12.2009

Książka Adama Czyżewskiego „Trzewia Lewiatana. Miasta-ogrody i narodziny przedmieścia kulturalnego” jest syntezą myśli utopijnej przełomu XIX i XX wieku i zarazem antropologiczną opowieścią o narodzinach współczesnej urbanistyki. Jej drugie wydanie zawiera cenny aneks – pierwszy krytyczny przekład na język polski „Miast ogrodów przyszłości” Ebenezera Howarda. Dzieło angielskiego teoretyka, kluczowe dla cywilizacji miejskiej XX wieku, ukazało się w Londynie w 1898 roku jako Tomorow: a Peaceful Path to Real Reform. Bardziej znane jest pod tytułem późniejszego, poprawionego wydania z 1902 roku jako Garden Cities of Tomorrow i to właśnie ono stało się podstawą polskiego przekładu, który po stu dziesięciu latach zawstydzającej nieobecności ma szansę trafić do przedstawicieli środowisk akademickich i zawodowych związanych z architekturą i projektowaniem urbanistycznym. W równym stopniu zainteresuje zwolenników idei projektowania zrównoważonego, dla której było pierwszą i zadziwiająco pełną antycypacją.

Cena 75 zł
Zniżka dla członków SARP – 10%
Zniżka dla studentów – 20%

Do nabycia w księgarni Państwowego Muzeum Etnograficznego Warszawie przy ul. Kredytowej 1, po okazaniu stosownej legitymacji.

obrazek

obrazek

obrazek obrazek

Udostępnij na:
Strona główna SARP O. Warszawa